ابزارک ها در وردپرس – جلسه هجدهم

جلسه شانزدهم ، شمسی کردن تاریخ وردپرس-در جلسه های نهم تا پانزدهم تنظیمات همگانی ، نوشتن ، خواندن ، رسانه ، گفت و گو ها و پیوند یکتا وردپرس را توضیح دادیم ، در این مقاله که جلسه شانزدهم ، شمسی کردن تاریخ وردپرس شامل تمامی تاریخ های بخش های وردپرس ، تغییر تاریخ لینک های وردپرس ، تاریخ عنوان بایگانی ، تنظیم ساعت پیش فرض روی ایران ، نمایش کامل ماه ها در وردپرس ، تغییر اعداد انگلیسی به فارسی در عنوان نوشته ، متن نوشته ، متن خلاصه ، تاریخ ها ، متن دیدگاه ها ، تعداد دیدگاه ها و فهرست دسته ها ، تغییر قوائد نگارشی ، تبدیل ي و ك عربی به فارسی در وردپرس را به طور کامل توضیح می دهیم ، چنانچه شما کاربر محترم تمایل دارید.

eset

نحوه شمسی کردن تاریخ وردپرس

در حالت پیش فرض تمام تاریخ های سیستم مدیریت محتوا وردپرس میلادی است ، و وردپرس هیچ تنظیمی برای شمسی کردن تاریخ ها ندارد ، اما افزونه های زیادی طراحی شده اند و با نصب آن می توانید تمامی تاریخ های وردپرس خود را شمسی کنید ، بهترین افزونه برای شمسی کردن تاریخ وردپرس افزونه wp-jalali می باشد ، این افزونه که در وردپرس فارسی به طور پیش فرض نصب است کار تبدیل تاریخ میلادی به شمسی وردپرس را به طور خودکار برای شما انجام می دهد ، کافیست به صفحه پیشخوان وردپرس خود وارد شوید و سپس از منو افزونه ها ، افزونه wp-jalali را فعال نمایید ، اگر این افزونه را در لیست خود مشاهده نمی کنید ، شما می توانید از طریق این لینک اقدام به دانلود آن نمایید و توسط وردپرس آن را در هاست خود آپلود و نصب کنید.

پس از نصب افزونه wp-jalali ، در پیشخوان شما گزینه ای با نام “وردپرس فارسی” اضافه می شود ، روی آن کلیک کنید ، برای راحتی شما ما گزینه ها را شماره گذاری کرده ایم و هر کدام از آنها را جداگانه توضیح خواهیم داد :

eset

۱-با علامت زدن این گزینه تمامی بخش های وردپرس به تاریخ شمسی تبدیل می شوند.

۲-با علامت زدن این گزینه url های دسترسی به نوشته شما شمسی خواهند شد ، برای مثال yoursite.com/2006 به yoursite.com/1384 تغییر خواهد کرد.

۳-تاریخ در عنوان بایگانی شما به شمسی تبدیل خواهد شد ، برای مثال از مارس ۲۰۱۶ به اسفند ۱۳۹۴ تغییر می کند.

۴-با علامت زدن این گزینه وردپرس شما به ساعت ایران تنظیم می شود ، این گزینه می تواند از اختلاف ساعت بین سرور و وردپرس شم جلوگیری کند.

۵-با علامت زدن این گزینه ، ماه کامل در تاریخ نوشته های شما نمایش داده می شود ، برای مثال اردیبهشت به جای ارد را مشاهده خواهید کرد.

۶-شما می توانید با علامت زدن هر کدام از این گزینه ها اعداد موجود در متن نوشته ها ، عنوان نوشته ها ، متن خلاصه ها ، تاریخ ها ، متن دیدگاه ، تعداد دیدگاه ها و فهرست دسته ها را تغییر بدهید.

۷-با کمک این گزینه «٫» به جای «.» در اعداد اعشاری به شما نمایش داده می شود.

۸-با کمک این گزینه حروف «ي» و «ك» عربی به «ی» و «ک» فارسی تبدیل خواهد شد.

۹-با علامت زدن این گزینه تغییرات تنها در نوشته های جدید شما اعمال خواهد شد ، این گزینه برای سایت های پربازدید که مصرف منابع بالایی دارند پیشنهاد می شود اما مشکل آن عدم اجرا برای نوشته های قدیم است ، همچنین در نوشته هایی که توسط این گزینه اصلاح می شود دیگر قابلیت برگشت پذیری خودکار نخواهند داشت. بنابراین بهتر است از این گزینه استفاده نشود.

eset

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *