کار با cpanel جلسه نهم

آموزش سی پنل در ۹ جلسه-بر اساس برنامه ریزی گروه آموزشی اسو ، ما قصد داریم تا تمام امکانات و ویژگی های پرکاربرد سی پنل را در ۹ جلسه برای شما ارسال کنیم ، هر امکان Cpanel و نحوه دسترسی و تنظیم آن را در حدود چند خط توضیح خواهیم داد ، توضیحات به صورت سوال و جواب خواهند بود و در هر جلسه از آموزش سی پنل به ۱۰ سوال پاسخ خواهیم داد ، بنابراین در پایان به ۹۰ سوال و جواب در ۹ مقاله آموزشی ارسال شده است ، در این مقاله جلسه اول از آموزش سی پنل شامل سوال های ۱ تا ۱۰ توضیح داده شده است ، شما می توانید سایر قسمت های آموزش سی پنل را از قسمت لیست آموزش های سی پنل مشاهده فرمایید.

eset

سوالات ۱ تا ۱۰ آموزش سی پنل فوری :

۱-سوال : چگونه می توانم وارد سی پنل سایت خود شوم ؟

پاسخ : در زمان خرید هاست معمولا آدرس ورود به cpanel به شما ارسال می شود ، اما به طور کلی نحوه وارد شدن سی پنل با استفاده از پورت ۲۰۸۲ می باشد ، شما باید عبارت :۲۰۸۲ را بعد از پسوند دامنه خود اضافه نمایید ، برای مثال اگر آدرس دامین شما yourdomain.com می باشد ، برای ورود به سی پنل باید از آدرس yourdomain.com:2082 استفاده نمایید.

۲-سوال : نام کاربری و یا رمز سی پنل را ندارم یا فراموش کرده ام ، چه کاری باید انجام بدهم ؟

پاسخ : برای دریافت یا فراموشی نام کاربری و رمزعبور سی پنل از سرویس دهنده ارائه خدمات خود درخواست کنید تا یکبار دیگر مشخصات کاربری سی پنل شما را ریست کنند و به ایمیل شما ارسال کنند.

۳-سوال : با سی پنل چه کار هایی می توانم انجام بدهم ؟

پاسخ : سی پنل یک کنترل پنل هاست است که معمولا زبان آن انگلیسی است ، توسط سی پنل می توانید فایل های سایت خود را مدیریت کنید ، ایمیل اختصاصی تحت دامنه برای خود ایجاد کنید ، بانک اطلاعاتی جدیدی بسازید ، سیستم های مدیریت محتوا وب سایت فارسی مانند وردپرس و جوملا را نصب کنید ، روی پوشه های سایت خود رمز ایجاد کنید ، دامنه جدیدی به سایت خود اضافه کنید ، برخی از آمار های ترافیک سایت خود را مشاهده کنید و بسیاری از امکانات دیگری که شما را در مدیریت راحت سایت کمک می کنند.

۴-سوال : چگونه متوجه شوم که چع مقدار از فضا و پهنای باند هاست من استفاده شده است ؟

پاسخ : برای مشاهده میزان محدودیت و فضا یاقی مانده هاست ، در صفحه اصلی cpanel در منو سمت روی آیکن آیکن مشاهده آمار و امکانات هاست سی پنل کلیک کنید ، در قسمت Disk Space فضای مصرف شده و باقیمانده سایت و در قسمت General ، قسمت Bandwidth مقدار پهنای باند مصرف شده و باقیمانده سایت شما نمایش داده می شود.

۵-سوال : چگونه امکانات هاست و محدودیت های آن را در سی پنل مشاهده کنم ؟

پاسخ : برای مشاهده امکانات در گرفته برای اکانت سی پنل شما در صفحه اصلی این پنل روی آیکن آیکن مشاهده آمار و امکانات هاست سی پنل کلیک کنید ،در این صفحه تمام جزئیات هاست شما نمایش داده می شود.

۶-سوال : چگونه می توان به فایل های سایت در سی پنل دسترسی داشته باشم ؟

پاسخ : برای دسترسی به فایل های سایت ، در صفحه اصلی پنل از تب Files روی گزینه File Manager کلیک کنید ، تمامی فایل های سایت شما در صفحه ای که برای شما باز می شود نمایش داده می شود ، شما می توانید آنها را کپی یا منتقل یا حذف کنید یا فایل جدیدی از سیستم خود در آن آپلود کنید ، توجه داشته باشید شما نباید فایل های سیستمی را حذف کنید ، اطلاعات سایت شما در public_html قرار داد و با حذف فایل های داخل این پوشه اطلاعات سایت شما حذف خواهد شد.

۷-سوال : پوشه public_html سی پنل چیست و چگونه وارد آن شوم ؟

پاسخ : پوشه public_html سی پنل ، پوشه ریشه سایت شما است ، هر اطلاعاتی که در این پوشه اضافه شود در سایت شما نمایش داده می شود و عموم می توانند به آن فایل دسترسی داشته باشند ، بنابراین درصورت حذف فایل های داخل این پوشه اطلاعات سایت شما حذف خواهند شد. برای دسترسی به public_html روی گزینه File Manager کلیک کنید و سپس از سمت چپ صفحه روی پوشه public_htmk کلیک کنید.

۸-سوال : نحوه کار با file manager سی پنل چگونه است ؟

پاسخ : کار با فایل منیجر سی پنل به دلیل استفاده از ای‌جکس بسیار راحت است و به راختی کار با فایل های ویندوز است ، در سمت راست لیست پوشه ها و فایل های شما نمایش داده می شود ، با دوبار کلیک روی پوشه ها می توانید وارد آن شوید و با کلید up یا back به پوشه قبل یا پوشه ای که قبلا در آنجا قرار داشته باشید منتقل شوید ، در ادامه سوالات آموزش کامل کار با فایل منیجر سی پنل را خدمتتان توضیح خواهیم داد.

۹-سوال : چگونه می توان فایل متنی یا پوشه جدیدی در file manager ایجاد کنم ؟

پاسخ : برای ایجاد فایل متنی روی گزینه +file  و برای ساخت پوشه در  فایل منیجر سی پنل روی گزینه +Folder کلیک کنید ، توجه داشته باشید این فایل یا پوشه ها دقیقا در مسیری که قرار دارید ساخته خواهد شد.

۱۰-سوال : نحوه آپلود کردن فایل در سی پنل چگونه است ؟

پاسخ : برای آپلود فایل در هاست خود ، وارد File manager سی پنل خود شوید ، به مسیری که قصد دارید ، فایل را در آن آپلود کتید وارد شوید ( فایل های داخل پوشه public_html برای بازدیدکنندگان سایت شما قابل دسترسی است) سپس منو بالا روی گزینه Uploads کلیک کنید ، در این صفحه شما می توانید فایلی را انتخاب کنید یا فایل را از پنجره ویندوز خود به سمت این صفحه بکشید تا آپلود شود.

آموزش سی پنل در ۹ جلسه قسمت اول ان به پایان رسید

eset

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *