آموزش رفع خطای ۴۰۱ unauthorized

خطای ۴۰۱ یکی از خطاهای رایج سی پنل میباشد و این خطا زمانی اتفاق می افتد که یک کاربر بدون آگاهی از اطلاعات لاگین یعنی نام کاربری و رمز عبور بخواهد به منبع یا صفحه ای که توسط HTTP Authentication محافظت شده دسترسی داشته باشد. این خطا به شکل های زیر در سایت ها به نمایش در میاید:

“۴۰۱ unauthorized”

“Authorization Required”

HTTP Error 401 – Unauthorized”

این خطا در پنجره مرورگر اینترنت همانند دیگر مرورگرها نمایش داده میشود.

آموزش رفع خطای ۴۰۱ unauthorized

علت خطاهای ۴۰۱ unauthorized

خطای ۴۰۱ کد وضعیت HTTP است و این بدان معناست که شما صفحه ای را که میخواهید به آن دست پیدا کنید بارگذاری نمی شود مگر اینکه برای ورود به سایت نام کاربری و رمز عبور معتبر وارد کرده و (login) شوید.در صورتی که با لاگین کردن به سایت همچنان خطای ۴۰۱ unauthorized را مشاهده کردید به این معناست که اکانتی که شما از طریق آن وارد شده اید نامعتبر میباشد.

آموزش رفع خطای ۴۰۱ unauthorized

در ابتدا خطاهای URL را بررسی کنید . این خطا ممکن است به دلیل تایپ اشتباه URL پدیدار شده باشد. یا اینکه در صورت تایپ اشتباه آدرس لینک شما را به سایت دیگر ریدایرکت میکند و یا دسترسی به سایت مورد نظر فقط برای کاربران مجاز مقدور میباشد.  در صورتی که آدرس وارد شده شما درست میباشد لینک Secure Access یا Login جستجو کنید و در آن اکانت خود را مورد ارزیابی قرار بدهید. بعد از آن اطلاعات کاربری را دوباره وارد کرده و امتحان نمایید. در صورتی که اکانت مورد نظر غیر فعال شده و فاقد اعتبار میباشد یک حساب کاربری دیگری ایجاد کنید و یا با مدیریت سایت تماس بگیرید

 

آموزش رفع خطای ۴۰۱ unauthorized

در صورتی که مطمئنید حساب کاربری وارد شده درست میباشد و به مجوز ورود نیاز ندارد در آنصورت این خطا یک اشتباه از طرف سایت بوده و باید با مدیریت سایت تماس گرفته و آنها را نسبت به این مشکل آگاه کنید.

خطای ۴۰۱ ممکن است بعد از ورود به سایت نیز ظاهر شود. این خطا زمانی رخ میدهد که وبسایت مورد نظر اطلاعات کاربری شما را دریافت کرده ولی بعد از ورود اطلاعات کاربری را معتبر نمیداند. در این صورت با توجه به راهنمای سایت مراحل بازبینی اکانت خود را دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *